2019.12.01-24. – Advent

Advent első gyertyáját – a hit gyertyáját – Asztalos Csaba József tanár úr, a felsős munkaközösség vezetője gyújtotta meg a 2. és 3. osztályos tanulóink ünnepváró verseinek kíséretében.

“Advent első vasárnapján
felgyullad egy gyertya fénye.
Melegítse át szívedet,
legyen fénylő eredménye.”
(Aranyosi Ervin)

Intézményünk intézményvezetője – Nádháziné Roczkó Emília – meggyújtotta adventi koszorúnkon a második, a remény gyertyáját. Az 1. és a 4. osztályos tanulóink adventi versei tették az ünnepet még meghittebbé.

“A második is fényre lobban,
jelzi, angyal szállt a földre:
– Éljetek méltóbban, jobban,
s várjatok az újszülöttre! “
(Aranyosi Ervin)

Intézményünk intézményvezetője – Nádháziné Roczkó Emília – meggyújtotta adventi koszorúnkon a harmadik, az öröm gyertyáját. Az 5. és a 6. osztályos tanulóink adventi versei tették az ünnepet még meghittebbé.

“Advent, harmadik vasárnap
örömgyertyát gyújtunk,
rózsaszínre vált a lelkünk,
nem nyomaszt a múltunk.”
(Aranyosi Ervin).

Advent 4. gyertyáját, a szeretet gyertyáját gyújtotta meg a mai napon tanulóink karácsonyváró dala kíséretében iskolánk intézményvezetője, Nádháziné Roczkó Emília. Az ünnepélyes gyertyagyújtást 7. és 8. osztályos tanulóink karácsonyváró versei követték.

“Negyedik is lángra lobban,
kiviláglik tiszta fénye.
Ott ragyog a csillagokban,
s éled az ember reménye.”
(Aranyosi Ervin)

Tanulóink verseikkel községünk adventi koszorújának ünnepélyes gyertyagyújtásait is meghittebbé tették.